İKİNCİ EL METAL PALET

İkinci el metal paletler genellikle, fazla yüklemelerde, uzun süreli ve kuru depolamalarda yani güçlü ve ağır yükler için kullanılır. Daha fazla askeri mühimmat için kullanılır. Palet'te kullanılan malzemeler; karbon çelik, paslanmaz çelik ve aluminyum içerir. Bunlardan karbon çeliği en düşük maliyete ve en yüksek dayanıklılığa sahiptir. Paslanmaz çelik ise boya kaplama gerektirmez ve daha temiz ortamlarda tercih edilebilir. Aluminyum daha hafif bir ağırlığa sahip olsa da çelik kadar dayanıklılığı bulunmamaktadır. Karbon çeliği ahşapa göre daha pahalıdır, ancak daha dayanıklıdır. Kısa vadeli düşünülünürse ahşap palet daha düşük maliyettedir. İkinci el metal paletin maliyeti dahaikinci el metal palet ilk başta daha yüksek gelse de; dayanıklılığı ve geri dönüşülebilir özelliği baz alındığında ahşap palete göre daha avantajlıdır.

İkinci el metal paletin dez avantajları ise başlangıç maliyeti olarak daha yüksek olması ve ağır olmasıdır. İkinci el metal paletler günümüzde giderek artan rekabet koşulları ile daha ince bir malzeme yapısına da sahip olmaktadır. İkinci el metal paletlerde aluminyum kullanımının öne çıktığı durumlar; otomotiv sanayi, ilaç, çim traktör, motosiklet ve lastik sektörleri olarak düşünülünebilir. Alüminyum veya ikinci el çelik paletin, ahşap palete göre daha dayanıklı olması nedeniyle uzun vadeli hava ve deniz taşımacılığında sıkça kullanılmaktadır.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.