TAHTA PALET

tahta paletTahta paletler diğer palet çeşitlerine göre başlangıç maliyeti en düşük olan paletlerdir. Kısa süreli bir kullanım için tahta palet kullanılabilir. İthalat işlemlerinde ise tahta paletler geri iade edilmemek şartı ile anlaşma yapılır. Bu nedenle minumum maliyetlerde ve maliyetine göre de sağlamlık derecesi yüksek olmalıdır. Bu paletler basit kiriş paletleri olarak da anlandırılabilir. Metal ve plastik paletler ithalat işlemi sonucunda gönderene iade edilir. Metal ve plastik paletler ahşap paletlere göre daha dayanıklıdır ancak başlangıç maliyetleri de daha yüksektir. Tahta paletlerin inşaat özellikleri kullanım amacına göre farklılık gösterebilir.

Örneğin; büyük bir metal kasa taşımasında daha geniş altı daha destekli bir tahta palet kullanılması gerekirken, bir sanat eseri taşınırken daha ince ancak destekli bir palet kullanılabilir.

Bu paletler depolama, kimyasal özellikleri, ağırlığı, ağaç türü, malzeme sertliği, geri dönüşülebilir özelliği veya fırında geri kurutulmuş olması ve hatta bağlantı elemanlarının türü bakımından FDA tarafından onaylanılır. Bu nedenle dış satışlarda, EURO belgeli tahta paletler kullanılmaktadır.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.