PALET NEDİR?

Paketlenen ürünlerin transpalet veya forklift aracılığıyla taşıma ve depolama esnasında zarar görmesini engellemek ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap, plastik, metal veya bunların bileşimiyle meydana gelen malzemeler sistemine palet denir. Bu nedenle dış ambalajın en önemli parçalarından biridir.

palet

Üretim sırasında  genellikle ahşap malzemeler kullanılarak üretimi yapılan paletler, nevtürlü çivilerle daha dayanıklı olması için birleştirilir. Artan palet ihtiyaçları ile paletleri zararlı böcek ve haşeratın bir diğer ülkeye ulaşıp o ülkenin bitki sağlığına zarar vermesini önlemek amacıyla fumigasyon veya ısıl işleme tabi tutularak temizlenmektedir. Ürünlerin yükleme ve boşaltma işlemlerinde kullanılarak taşıma ve depolama maliyetlerinizin daha ekonomik hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra ürünlerin özelliklerine, taşıma şekline ve boyutlarına bağlı olarak farklı palet çeşitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar cp, çam, euro, metal, ahşap, tahta, plastik ve modül sandık olarak sıralayabiliriz.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.