MODÜL SANDIK

Her türlü standart ve standart dışı kasa üretimi yapılmaktadır. Kasalar, taşıyacağı ürüne, taşıma şekline ve taşınacak mesafeye göre farklı olarak tasarlanmaktadır. Açık, kapalı, telli, kontrplak kasalar diye bölümlere ayrılmaktadır. Açık kasalar taşıuacağı yük hafif, kapalı kasalar taşıyacağı yük ağır olan kasalardır ve karayolu taşımacılığında ve konteyner taşımacılığında kullanılır. Telli kasalar çok sık ve kolay açılıp kapanabilen kasalardır. Genelde yurt içi servis taşımacılığında kullanılmaktadır. Kontreplak kasalar ise nemli ortamlarda ve deniz yolculuğu yapacak ürünlerde kullanılmaktadır.

modül sandıkNemli sahalarda kullanmak için en uygun ve de taşıyıcı özelliği yüksek ahşap panellerdir.

Açık rengi, sayesinde çeşitli renkli veya renksiz vernik uygulanarak dekoratif kullanımları ve yaratıcı iç mimari uygulamaları gerçekleştirmek mümkündür.

Modül Sandık imalat'ında kullanılan OSB Ahşap Panellerin papel yaprakları her katta bir birine çaprazlama yapıştırıldığından yüzey mukavemeti son derece güçlüdür.

OSB, mukavemet açısından masif ahşap ile aynı, hatta daha yüksek değere sahiptir. (Örneğin: 20 mm çam tahta ile 11 mm OSB panelin mukavemet / dayanıklılık özelliği aynıdır.)

Özel yetiştirilmiş ağaçların karması olması sebebi ile çivi tutma kabiliyeti köşelerde dahi yüksektir. Hiçbir şekilde çatlama veya kırılma olmaz.

Modül Sandık imalat'ında kullanılan OSB Ahşap Paneller içerisinde kullanılan Fenol Formaldehit reçine sayesinde hiçbir şekilde bakteri üretmez veya kurt ve haşere barındırmaz.

Dekoratif yüzey yapısı nedeni ile görsel uygulamalarda çok rahat kullanılabilmekte, farklı ve özgün yapısıyla modern ve klasik unsurları bir arada sergilemektedir.

Modül Sandık imalat'ında kullanılan OSB Ahşap Paneller, imalat, tasarım ve test aşamalarında büyük bir titizlikle yüksek teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

Satış öncesi ve sonrası teknik detaylar ve kullanım bilgisine ait tüm teknik destek, firmamız teknik personeli tarafından verilmektedir.

OSB aynı masif ağaç gibi testere ile kesilir, freze yapılır, zımbalanır ve çivilenir. Tüm alışa gelmiş ağaç konstüksiyonları problemsiz şekilde gerçekleştirilebilir. Kenar köşelerin çivi ve vida tutma özelliği vardır. Modül Sandık imalat'ında kullanılan  OSB ahşap panellerinde budak, çatlak ve orta katman hataları bulunmaz.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.