PLASTİK PALET

Plastik palet plastik malzemeden yapılmıştır. Plastik paletler, dünyanın geri kalanına göre Avrupa'da daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Plastik Paletler, ahşap paletlere göre daha uzun servis ömrü olması, hafif olması ve daha dirençli olması nedeniyle kullanılmaktadır. Plastik paletler nakliye ve işçilik masrafları ayrıca sterilize edilmeme özelliği ile maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Plastik palet yapmak için kullanılan plastik süreçlerinin 6 ana türü vardır:

  • Yüksek Basınçlı Enjeksiyon

  • Yapısal köpük Kalıpplastik palet

  • Thermoforming

  • Sıkıştırma Kalıp

  • Dönme Kalıp

  • Profil Ekstrüzyon

Plastik paletlerin çok çeşitlisi vardır. Plastik palet üzerine ne kadar ağırlıkta bir ürünün yerleştirileceği ve nasıl bir uygulama yapılacağını seçmek gerekir. Kapasite ağırlık oranları eşit dağıtılmış yükler konulmalıdır. Bu şekilde daha uzun süreli bir dayanıklılığa sahip olunulabilir.

Aşağıdaki özellikler yardımcı olabilir.

Rackable: Bu güçlü plastik palettir. Onlar zemin kaplaması olmayan bir açık raf sistemi üzerindeki ağırlık kapasiteleri dayanacak şekilde inşa edilir. Diğer bir deyişle, raf sadece ön ve arasında arka kiriş bulunur. Seçenekler ağır hafif yük arasında değişmektedir. Çelik, kompozit ve galvanizli takviye çubukları bazı modellerde mevcuttur.

Stackable: Bu paletler diğer yüklü paletler üst üste yük zarar vermeden paletler yığını sağlayan bir alt güverte ile tasarlanmıştır.

Stackable paletler dipleri bir çeşitlilik var. Resim çerçevesi alt orta net ile tam bir çevre çerçevedir. Haç baz ortasından bir haç ile tam çevre çerçevesi vardır. Üç raylı palet tek yönde üç raylar vardır.


Nestable: Bu çok popüler bir dağıtım palet onların yer üstünlüğü tasarruf kaynaklanmaktadır. birbirleriyle iç bu palet bacaklar yuva Kullanılmadığı zaman içinde zemin alanını maksimize etmek için.

İhracat Palet
: Hem Stackable ve Nestable mevcuttur versiyonları. Ucuz plastik paletler tek yönlü gönderiler veya genel ışık depo ve depolama kullanımı için tasarlanmıştır. En maliyet etkin palet bir 40 x 48 boyutunda üretilmektedir "küp dışarı" nakliye konteynırları. Bunlar büyük ölçüde ağırlık kapasitesi ve yaşam beklentisi içinde değişir.

Drum Paletler
: Bu plastik paletler özellikle dört elli galon davul işlemek için tasarlanmıştır. Drum paletler kullanılabilir nitelikteki çeşitli ihracat çevreleme dökmek vardır.

Katı Güverte Paletler
: Sadece, bu güverte veya palet üst katı plastik vardır. Bunlar mevcut çeşitli konfigürasyonlarda bulunmaktadır. Seçenekleri de takviye çubukları ağır yükler ele, anti ve yüzeyler kızak çevre dudakları yerde yük tutmak.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.