AHŞAP PALET

Ahşap paletler ahşap koruyucuları ile mantar ilaçlarına karşı temizlenmektedir. Ahşap palet'in yanma olasılığı yüksek olduğundan dolayı, yanıcılığını azaltmak için bazı kimyasallardan geçirilmektedir.

ahşap paletPyrethrins ve propiconazole gibi çeşitli kimyasalları bulunmaktadır. Ayrıca ithal paletleme de etilen oksit ve metil bromid gibi zehirli tarım ilaçlarından arındırılması üzere dumanla rutin bir dezenfekte işleminden geçmektedir. Kullanım esnasında kimyasaların yayılım özelliği olabileceğinden dolayı bu risk de absorde edilmiş olur. Ahşap Palet'deki tozlar solunma yolu ile kişiye geçebilir. Pestisit ve fungisit gibi kimyasallara maruz kalma sonucu zararlı dış etkenler gösterebileceğinden dolayı ahşap paletlerin farklı kimyasal standartlara uygun olması gerekmektedir.

Özellikle ithalat işlemleri sırasında bir çok ülkede artık rutin bir işlem olarak görülmüş olup, tüm ahşap paletlerin standartlara uygunluğu denetlenmektedir.

Palet Nedir?

palet nedirPalet, taşıma ve depolama esnasında ürünlerin zarar görmesini engellemek ve taşıma ve yer değiştirmeleri kolaylaştırmak amacıyla, ürünlerin altına konan ahşap bir sistemdir.

Şirket Profili

dünya palet şirket profili hakkımızdaDünya Palet Mayıs 2010 tarihinden itibaren orman ürünleri sektöründe hizmete başlamıştır. Firmamız 22 yıllık nakliye sektöründe kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeyi bünyesinde barındırmaktadır.

Önerilen Palet Ölçüleri

önerilen palet ölçüleriTaşınacak yükün ağırlığına göre palet yapımında kullanılan tahta kalınlıkları farklılık gösterebilmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için yük ağırlığı ve tahta kalınlığı tablosunu inceleyebilirsiniz.